“What Comprises a Good and Solid Presentation”

Το φοιτητικό παράρτημα IEEE Student Branch University of Thessaly (Lamia) σε συνεργασία με το IEEE Women in Engineering Affinity Group διοργανώνει τη δια ζώσης εκδήλωση αναφορικά με το πως να κάνεις μια καλύτερη παρουσίαση με τίτλο “What comprises a good and solid presentation”. Με εισηγήτρια την Andriana Gerondis, σας προσκαλούν να παρακολουθήσετε και να συμμετέχετε διαδραστικά την Παρασκευή στις 16:00 στο Τμήμα Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική (Αίθουσα 1) στην εμπνευσμένη αυτή ομιλία. Ας γνωρίσουμε καλύτερα την ομιλήτριά: Η Andriana Gerondis από τη Νέα Ζηλανδία, το Wellington είναι πρωτίστως επιτυχημένη Director of Studies, ψηφιακή κειμενογράφος / δημιουργός περιεχομένου και προπονήτρια ομιλητών (TEDx). Έχοντας ολοκληρώσει τις σπουδές της στο Ηνωμένο Βασίλειο, διδάσκει Αγγλικά ως Δεύτερη Γλώσσα σε ποικίλα και διαφορετικά περιβάλλοντα, ενώ έχει επίσης εργαστεί και συνεισφέρει σε άλλα προγράμματα και οργανισμούς (PLUS, UNESCO, INVEST a European University Alliance στην οποία ένα από τα μέλη είναι το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας). ‘Η αρνητική ικανότητα- η προθυμία να αγκαλιάσω την αβεβαιότητα, να ζήσω με το μυστήριο και να συμφιλιωθώ με την ασάφεια με κρατάει σε εγρήγορση’, όπως έχει αναφέρει η ίδια.