Βράβευση Προφορικών Ανακοινώσεων στο 2ο Παγκύπριο Διεπιστημονικό Συνέδριο Χρόνιου Πόνου στη Λευκωσία

Διδακτορικοί φοιτητές του Τμήματος Φυσικοθεραπείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας που συμμετείχαν στις εργασίες του 2ου Παγκύπριου Διεπιστημονικού Συνεδρίου Χρόνιου Πόνου στη Λευκωσία έλαβαν:

1ο Βραβείο Καλύτερης Προφορικής Ανακοίνωσης Κλινικός Συλλογισμός με τη χρήση του ChatGPT: Κλινικές Περιπτώσεις Ασθενών με Οσφυαλγία. Μπίλικα Π, Στεφανούλη Β, Στριμπάκος Ν, Καπρέλη Ε

3ο Βραβείο Καλύτερης Προφορικής Ανακοίνωσης Εμπόδια και Παράγοντες Διευκόλυνσης της Εκδήλωσης Ενσυναίσθησης Φυσικοθεραπευτών στην Διαχείριση Ασθενών: Μελέτη Ομάδων Εστιασμένης Συζήτησης. Σαββουλίδου Κ., Τσοκανή Α., Κολοκοτρώνη Ο., Παπαγεωργίου Α., Κωνσταντίνου Κ., Knais C., Στριμπάκος Ν, Καπρέλη Ε.

Έπαινος Προφορικής Ανακοίνωσης Αποτελεσματικότητα της εικονικής πραγματικότητας (VR) σε συνδυασμό με άσκηση σε ασθενείς με χρόνιο μυοσκελετικό πόνο. Καραμπάτσου Ν., Σταυρακάκης Γ., Μπίλικα Π., Καπρέλη Ε.

Συγχαρητήρια στους φοιτητές και τους επιβλέποντες καθηγητές που συμμετείχαν στις μελέτες.