“Ξεκλειδώνοντας την Επικοινωνία”

Tα e-UNI Talks των φοιτητών του Τμήματος Φυσικοθεραπείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας επιστρέφουν αλλά αυτή τη φορά ηχητικά!  Η εκδήλωση αφορά ένα podcast με θέμα «Ξεκλειδώνοντας την επικοινωνία» σε συνεργασία με τον οργανισμό Win Cancer και την εκπομπή «Ημερολόγιο Μάχης WinCancer».

Οι επικοινωνιακές δεξιότητες αποτελούν σημείο-«κλειδί» στην αποκατάσταση των ασθενών καθώς συμβάλλουν στην από κοινού δημιουργία εξατομικευμένου πλάνου θεραπείας, στην καλύτερη ικανοποίηση των ασθενών αλλά και στην βελτίωση της κλινικής τους εικόνας. Είναι σημαντικό οι επαγγελματίες υγείας να διδαχθούν κλινικές δεξιότητες για την επικοινωνία ώστε να μπορούν να βοηθήσουν ασθενείς όπως καρκινοπαθείς. Σε αυτό το podcast μέλη των e-UNI Talks παίρνουν το μικρόφωνο, γίνονται πρωταγωνιστές αυτή τη φορά και μοιράζονται τις εμπειρίες τους από την κλινική πράξη και την εκπαίδευση τους στο Τμήμα Φυσικοθεραπείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε το podcast στον σύνδεσμο: